×
×
homepage logo

Turtle Mountain Trap Shooting League Tournament Results Sunday, Aug. 9

By Staff | Aug 22, 2020

Singles

Champion: Brandon Oksendahl, Rugby

Class A:

First place – Glenn Morstad, Langdon

Second place – Norman Howard, Rugby

Third place – Scott Kraft, Langdon

Class B:

First place – Matthew Wieser, Rolla

Second place – Chase Rhode, Langdon

Third place – Bill Metzger, Rugby

Class C:

First place – Andy Havig, Rolette

Second place – Peyton Hendrickson, Rolette

Third place – Nathan Gunter, Rugby

Ladies:

First place – Dianne Johnson, Rolla

Second place – Emma Arstein, Rolette

Juniors:

First place – Blair Kuhnhenn, Rugby

Second place – Kordell Kraft, Rugby

Seniors:

First place – Darwin Bucholz, Rolla

Second place – Leon Hiltner, Langdon

Handicap

Champion: Lynn Miller, Langdon

Long Yardage:

First place – Andrew Oksendahl, Rugby

Second place – Brandon Oksendahl, Rugby

Third place – Glenn Morstad, Langdon

Middle Yardage:

First place – Chase Rhode, Langdon

Second place – Garret Mongeon, Rolette

Third place – Bill Metzger, Rugby

Short Yardage:

First place – Peyton Hendrickson, Rolette

Second place – Andy Havig, Rolette

Ladies:

First place – Sheri Langer, Rolla

Second place – Emma Arstein, Rolette

Juniors:

First place – Christian Gamboa, Rolla

Second place – Blair Kuhnhenn, Rugby

Seniors:

First place – Darwin Bucholz, Rolla

Second place – Leon Hiltner, Langdon

Doubles

Champion: Chris Morstad, Langdon

Class A:

First place – Norman Howard, Rugby

Second place – Dwight Gunter, Rugby

Third place – Glenn Morstad, Langdon

Class B:

First place – Bill Metzger, Rugby

Second place – Kevin Johnson, Rolla

Third place – Matthew Wieser, Rolla

Class C:

First place – Paul Johnson, Rolla

Second place – Tarris Johnson, Rolette

Third place – Rod Howatt, Langdon

Ladies:

First place – Emma Arstein, Rolette

Second place – Dianne Johnson, Rolla

Juniors:

First place – Kordell Kraft, Rugby

Second place – Blair Kuhnhenn, Rugby

Overall Shoot Champion:

Brandon Oksendahl, Rugby

Class A Champion:

Chris Morstad, Langdon

Class B Champion:

Chase Rhode, Langdon

Class C Champion:

Peyton Hendrickson, Rolette

Lady Champion:

Emma Arstein, Rolette

Junior Champion:

Blair Kuhnhenn, Rugby

Senior Champion:

Darwin Bucholz, Rolla

Most Improved Shooter:

Jadyn Barclay, Rugby

High League Average Shooter:

Norm Howard, Rugby

Youngest Shooter:

Levi Swanson, Langdon

Please Enter Your Facebook App ID. Required for FB Comments. Click here for FB Comments Settings page