Sign In | Create an Account | Welcome, . My Account | Logout | Subscribe | Submit News | Home RSS
 
 
 

3-14-15 Scoreboard

March 13, 2015
Pierce County Tribune

Boys Basketball

Class B

Region 4 tournament

at Devils Lake

Monday

Quarterfinals

1) D8 #1 North Star 66, D7 #4 Benson County 46

2) D7 #2 Harvey-Wells County 54, D8 #3 Dunseith 53

3) D7 #1 Four Winds-Minnewaukan 75, D8 #4 Rolla 41

4) D8 #2 St. John 57, D7 #3 Dakota Prairie 49

North Star 66,

Benson County 46

BC 5 13 14 14 - 46

NS 18 13 19 14 - 66

BC: Blake Buckmier 14, Aiden Ritterman 12, Jaydian Risoui 9, Lane Ritterman 5, Dagen Arenot 6.

NS: Christian Kvilvang 30, Jayden Komrosky 18, Johnny Niesler 9, Riley Lagassie 4, Terry Blazer 2, Matthew Hunt 2, Andrew Oakland 1.

Tuesday

Semifinals

5) North Star 67, Harvey-Wells County 62

6) Four Winds-Minnewaukan 86, St. John 73

Thursday

Third place

7) Harvey-Wells County vs. St. John, 6 p.m.

Championship

8) North Star vs. Four Winds-Minnewaukan, 7:30 p.m.

Region 6 tournament

at Minot State Dome

Monday

Quarterfinals

1) D12 #1 Berthold 65, D11 #4 Bottineau 45

2) D12 #3 Our Redeemer's 69, D11 #2 Drake-Anamoose 51

3) D11 #1 Rugby 67, D12 #4 Surrey 30

4) D12 #2 Bishop Ryan 71, D11 #3 Sawyer 47

Rugby 67, Surrey 30

S 8 9 10 3 - 30

R 17 17 19 14 - 67

S: Noah Knipp 8, Riley Zbasnik 8, Jacob Burckhard 6, Taylor Rice 5, Breyden Lee 2, Cale Mogard 1.

R: Brad Heidlebaugh 29, Zach Miller 18, Tanner Bernhardt 11, Hunter Allickson 2, Nolan Hovland 3, Ryan Michels 3, Anders Johnson 1.

Highlights: Miller 13 rebounds.

Tuesday

Semifinals

5) Berthold 66, Our Redeemer's 54

6) Rugby 58, Bishop Ryan 37

Rugby 58, Bishop Ryan 37

BR 7 7 17 6 - 37

R 13 13 17 15 - 58

BR: Tanner Sanders 9, Tyler Daws 8, Jared Will 6, Eli Stewart 3, Caden Upton 4, Anthony Vetter 2, Jonah Kramer 3, Tanner Scheig 2.

R: Zachary Miller 12, Tanner Bernhardt 12, Brad Heidlebaugh 11, Ryan Michels 10, Anders Johnson 3, Nolan Hovland 5, Hunter Hager 4.

Highlights: Heidlebaugh 10 rebounds, Miller 10 rebounds.

Thursday

Third place

7) Our Redeemer's vs. Bishop Ryan, 6 p.m.

Championship

8) Berthold vs. Rugby, 7:30 p.m.

 
 

 

I am looking for:
in:
News, Blogs & Events Web