Sign In | Create an Account | Welcome, . My Account | Logout | Subscribe | Submit News | Home RSS
 
 
 

2011 North Dakota High School Coachex CC Poll

August 26, 2011
Pierce County Tribune

2011 North Dakota High School Coachex CC Poll

(22 coaches voted

in this week's poll)

August 25

Class B Girls

Teams

1. Rugby

2. Killdeer

3. Parshall

4. Velva

5. Griggs Cty Central

Individuals

1. Chandra Yankton (Dunseith)

2. Tasha Heisler (Velva)

3. Alexis Woods (Parshall)

4. Alyssa Anderson (Leeds)

5. Sydney Kraft (Rugby)

6. Symbria Bell (New Town)

7. Lauren Christenson (Rugby)

8. Skye Schaper (Killdeer)

9. Keisha Schock (Washburn-Wilton)

10. Robyn Essler (Garrison)

Other teams receiving votes: Grafton

Class B Boys

1. New Town

2. Rugby

3. Beulah/Hazen

4. Grafton

5. Central Cass

1. Ken Wells (Parshall)

2. Clyde Baker (New Town)

3. Erik Wangler (Rugby)

4. Donovan Lambert (New Town)

5. Kyle Volk

6. Bridger Belzer (North Star)

7. Hayes Feilmeier (Watford City)

8. Lincoln Larson (North Star)

9. William Stevens (New Town)

10. DeVan Helmoski (Grafton)

Class A Girls

1. Fargo Davies

2. Bismarck

3. Bismarck Century

4. West Fargo

5. Fargo North

1. Tarin Lachowitzer (Fargo Davies)

2. Katie Bye (Fargo. Davies)

3. Alsison Allmer (Jamestown)

4. Carley Bertsch (Fargo. Davies)

5. Jordan Jacob (Bismarck Century)

6. Alex Backlund (Shanley/Oak Grove

7. Brittany Brown Otter (Bismarck)

8. Alex Zeis (Bismarck)

9. Kayla Wald (Bismarck)

10. Kelsey Zastoupil (Fargo Davies)

Class A Boys

1. Bismarck

2. Grand Forks Red River

3. Grand Forks Central

4. Williston

5. West Fargo

1. Jake Leingang (Bismarck

2. Austin Todd (Bismarck)

3. Chris Chamberlin (Williston)

4. Brandon Scheel (Fargo Davies)

5. Brennan Goldade (Wiliston)

6. Tanner Piper (Grand Forks)

7. Vladimir Kutka (Dickinson)

8. Matt Tingum (Grand Forks Red River)

9. Preston Lerew (Bismarck)

10. Lane Kasher (Bismarck)

Other teams receiving votes - Minot.

 
 

 

I am looking for:
in:
News, Blogs & Events Web