Sign In | Create an Account | Welcome, . My Account | Logout | Subscribe | Submit News | Home RSS
 
 
 
Rugby Shooting Club results, weeks 9-11

August 10, 2018 Week 9 results Team ranking: 1. Oksendahl Farms, 99 2. Frank's Supply, 98 3. Rugby Manufacturing, 97 4. The Brown Lantern, 96 5. Gunter Honey, 96 6. more »»

Rugby Shooting Club results

July 20, 2018 Week 7 Team ranking: 1. Oksendahl Farms, 98 2. Midco Comm, 98 3. Frank's Supply, 97 4. Gunter Honey, 97 5. Rugby Manufacturing, 93.5 6. more »»

Rugby Shooting Club Week 5 report

July 2, 2018 Rugby Shooting Club Week 5 report Team ranking: 1. Oksendahl Farms, 99 2. Midco Communications, 98 3. The Brown Lantern, 96 4. Rugby Manufacturing, 96 5. Frank’s Supply, 96 . more »»

Rugby Shooting Club results—Week 4

June 22, 2018 Rugby Shooting Club results Week 4 Team ranking: 1. Oksendahl Farms, 100 2. Midco Communications, 97 3. Rugby Manufacturing, 96 4. Gunter Honey, 96 5. The Brown Lantern, 96 6. Frank's Supply, 92. more »»

Track & field results

May 4, 2018 Mariya Tate Memorial Invitational Tuesday, May 1, Johnsen Field Rugby results 100-meter dash GIRLS 1. Kristina Brossart, 13.19 7. Emily Mattern, 14.55 20. Brooke Senger, 15.10 25. Emily Salwey, 1. more »»

WEB EXCLUSIVE: Rugby results from state cross country

November 3, 2017 Varsity girls Rugby results 10. Quinn Neppl, 19:47 20. Ellie Duchscherer, 20:51 29. Karsyn Hager, 21:14 36. Mykell Heidlebaugh, 21:36 53. Tristin Lunde, 22:04 95. Rylie Suchor, 23:02 126. more »»

Turtle Mountain Trapshooting League Results

August 4, 2017 16-YD. SINGLES Singles champ: John Peters, Rolla CLASS A: 1. Rod Howatt, Langdon 2. Brandon Oksendahl, Rugby 3. Andrew Oksendahl, Rugby CLASS B: 1. Chad Trottier, Rolette 2. Dwight Gunter, Rugby 3. more »»

5-27 Scoreboard

May 26, 2017 TRACK & FIELD Region Meet May 19, Rugby BOYS 100-meter dash 1. Dustin Herold, 11.45 - SQ 2. Cade Heilman, 11.58 - SQ 8. Keith Vetsch, 12.01 10. Kade Leier, 12.10 200-meter dash 1. Kaden Jaeger, 2. more »»

5-20 Scoreboard

May 19, 2017 TRAPSHOOTING HS Class A - Conf. 4 Overall standings 1. Rugby, 1643 (wk. 3 score 554) 2. Richland, 1501 (wk. 3 score 520.5) 3. Munich, 1230 (wk. 3 score 376) 4. Berthold-NS-P, 690.5 (wk. 3 score 212. more »»

5-13 Scoreboard

May 12, 2017 TRAPSHOOTING HS Class A Week 2 1. Rugby, 543 (1089) 2. Richland, 501 (980.5) 3. Munich, 452 (854) 4. Berthold-NS-P, 208.5 (478) 5. Milnor, 125.5 (258.5) Class A - Conf. 4 Top male members 1. more »»

4-22 Scoreboard

April 21, 2017 TRACK & FIELD Carl & Sharon Lloyd Memorial, Fessenden April 18 GIRLS 100-Meter Dash Kristina Brossart - 12.56 - 1st place - SQ Brooke Senger - 14.76 Alissa Volk - 14.85 Kaylee Follman - 16. more »»

4-15 Scoreboard

April 14, 2017 TRACK & FIELD April 7 CNDC Indoor - Minot State University Dome BOYS 55-Meter Dash 1. Kaden Jaeger, 6.65 5. Dustin Herold, 6.83 6. Cade Heilman, 6.91 15. Cody Jundt, 7.35 24. Shayden Luna, 7.51 30. J. more »»

Opening day

April 7, 2017 After an 11-11 regular season and a state run that ended with two losses in the tournament last year, the Rugby High School baseball team is hitting the field today for the first games of a new... more »»

WEB EXCLUSIVE: 2-25 Scoreboard

February 24, 2017 WRESTLING State Wrestling Tournament Feb. 16-18, Fargo #113 - CHAMP. ROUND 1 Riley Zachmeier over Preston Litton (Pembina Co. more »»

1-28 Scoreboard

January 27, 2017 WRESTLING Jan. 20 Des Lacs-Burlington/Mondak Thunder/Kenmare-Bowbells/Rugby quadrangular Rugby vs. Kenmare-Bowbells #113 - Xylis Holter (KB) over Riley Odden, 14-4 maj. dec. more »»

1-21 Scoreboard

January 20, 2017 BOYS BASKETBALL Class B Boys Basketball Poll (as of Jan. 16) 1. Four Winds-Minnewaukan (7-1) 2. Shiloh Christian (8-1) 3. Thompson (8-2) 4. Northern Cass (6-1) 5. Dickinson Trinity (10-2) 6. more »»

1-14 Scoreboard

January 13, 2017 BOYS BASKETBALL Des Lacs-Burlington 81, Towner-Granville-Upham 49 DLB 24 25 24 8 _ 81 TGU 10 15 13 11 _ 49 DLB: D. Pearson 26, M. Medalen 10, R. Hanna 2, R. Bachmeier 7, T. Johnson 9, J. more »»

1-7 Scoreboard

January 6, 2017 HOCKEY • Wahpeton-Breckenridge 5, Bottineau-Rugby 2 • Wadena (MN) 6, Bottineau-Rugby 1 BOYS BASKETBALL Class B Boys Basketball Poll (as of Jan. 2) 1. Four Winds-Minnewaukan (13) 4-0130 . more »»

12-31 Scoreboard

December 30, 2016 BOYS BASKETBALL Langdon Area-Munich-Edmore 64, Towner-Granville-Upham 59 LME 13 19 11 21 _ 64 TGU 9 14 17 19 _ 59 LME: H. Gourneau 15, J. Iverson 12, A. Lowrey 10, O. Morstad 9, B. more »»

12-24 Scoreboard

December 23, 2016 BOYS BASKETBALL Class B Boys Basketball Poll (as of Monday, Dec. 19) 1. Four Winds-Minnewaukan 2. Dickinson Trinity 3. Northern Cass 4. Hillsboro-Central Valley 5. Des Lacs-Burlington . more »»

 
 

 

I am looking for:
in:
News, Blogs & Events Web